avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 521 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Declaratii anaf contributie cass
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Declaratii anaf contributie cass

Am depus declaratia 604 si am bifat ca voi plati lunar pe o perioada de 12 luni,dar nu mai putin de 12 luni consecutive.Am platit ianuarie,februarie si martie. Incepand cu 01.04.2018 ma incadrez in categoria persoanelor exceptate de la plata contributiei de asigurari sociale de sanatate prevazute la art.154.Trebuie sa mai depun vreo declaratie?(sa nu ma trezesc cu datorii) sau pur si simplu nu mai platesc
Ultima modificare: Duminică, 18 Martie 2018
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: carmela6 , utilizator 13:35, 21 Martie 2018
Da, veti merge urgent tot acolo cu d604 depusa si cereti fomularul prin care sa va scoata din evidenta pentru aceasta categorie pe platitor la cass de la data .....
mi-au spus ca s-a abrogat d 605 si sa astept sa depun declaratia unica

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Stopare plata contributie de sanatate persoana fizica kamy_nora kamy_nora Buna ziua ! O persoana fara venit a depus in august 2017 D 604, pentru plata contributiei de sanatate. Incepand cu 01.05.2018, persoana se incadreaza in ... (vezi toată discuția)
Plata cass persoane fara venituri catalinapredescu catalinapredescu Am completat în februarie 2018 declaratia 604 pe o perioada de 12 luni. De atunci plătesc lunar cass de 190 ron. Odată cu apariția noii declarații unice ... (vezi toată discuția)
Incetarea calitatii de persoana fizica fara venituri-formular 605 Mariana962 Mariana962 Buna ziua, Pana acum am platit CASS pentru copil care a fost student in afara tarii. Acum s-a angajat intr-o tara membra UE, trebuie sa depun la ANAF ... (vezi toată discuția)