Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Declaratii anaf contributie cass
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Declaratii anaf contributie cass

Am depus declaratia 604 si am bifat ca voi plati lunar pe o perioada de 12 luni,dar nu mai putin de 12 luni consecutive.Am platit ianuarie,februarie si martie. Incepand cu 01.04.2018 ma incadrez in categoria persoanelor exceptate de la plata contributiei de asigurari sociale de sanatate prevazute la art.154.Trebuie sa mai depun vreo declaratie?(sa nu ma trezesc cu datorii) sau pur si simplu nu mai platesc
george-neagu, moderator
Da, veti merge urgent tot acolo cu d604 depusa si cereti fomularul prin care sa va scoata din evidenta pentru aceasta categorie pe platitor la cass de la data .....
mi-au spus ca s-a abrogat d 605 si sa astept sa depun declaratia unica