avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 499 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Incetarea calitatii de persoana fizica fara ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Incetarea calitatii de persoana fizica fara venituri-FORMULAR 605

Buna ziua,
Pana acum am platit CASS pentru copil care a fost student in afara tarii.
Acum s-a angajat intr-o tara membra UE, trebuie sa depun la ANAF Formularul 605 pentru a nu mai plati CASS in tara si nu stiu la ce categorie de venituri sa-l incadrez? La inceputul anului am depus 604 si cred ca daca nu depun acum 605, ma trezesc cu impunere de CASS.
Intrebarea este: cum completez Formularul 605, ce categorie de venituri sa bifez?
Multumesc

Alte discuții în legătură

Declaratii anaf contributie cass carmela6 carmela6 Am depus declaratia 604 si am bifat ca voi plati lunar pe o perioada de 12 luni,dar nu mai putin de 12 luni consecutive.Am platit ianuarie,februarie si martie. ... (vezi toată discuția)
Formularul 604 se poate depune online? precious007 precious007 Buna ziua, Revin cu o intrebare, nu am reusit sa ma clarific dupa ultima mea postare. Formularul 604 se poate depune online? A reusit cineva sa depuna ... (vezi toată discuția)
Cass persoane fara venituri rcorinat rcorinat Noul cod fiscal a intrat in vigoare la 1 ian 2016, si sunt supuse platii CASS si persoanele fara venituri, care nu se incadreaza in categoriile exceptate. Pe 4 ... (vezi toată discuția)