Forum Discuţii juridice Executare silită Pronuntată prin punerea soluţiei la dispoziţia ...
Discuție deschisă în Executare silită

Pronuntată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţe

Buna ziua!

Va rog sa-mi raspundeti la urmatoarele doua intrebari, cu multumirile anticipate :)
1. Voi mai primi sentinta prin corespondenta sau am obligatia de a ma deplasa la Judecatorie pentru a o ridica, daca are aceasta specificatie in urma sedintei de la Judecatorie "Pronuntată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei" ??????

2. Care sunt pasii urmatori de urmat pentru a intra in posesia taxei judiciare de timbru, avand in vedere rezolutia prezentata mai jos?
"Hot. Admite cererea formulată de petentul ....... având ca obiect restituirea taxă judiciară de timbru. Dispune restituirea către petentul..... a sumei de .....lei. reprezentând taxa judiciară de timbru plătită în dosarul nr....... . Executorie. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare, cererea de apel urmând să fie depusă la Judecătoria Timişoara. Pronuntată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi 15.03..2018. Preşedinte"

dya_dia, utilizator