Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Ridicare pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Ridicare pensie

Buna ziua,
am hartia doveditoare catre posta, eliberata de Casa de Pensii, pentru ridicarea pensiei mamei mele, insa nu ma voi incadra pana la sfarsitul lunii. Luna viitoare o voi ridica de la casa de pensii care mi-a eliberat dovada sau trebuie sa reiau tot ciclul de prezentare a documentelor?
Mentionez ca este vorba de ultima pensie, cea dupa deces.

Multumesc
zoltan_zoltan, utilizator
Pensia nelivrata se reintoarce in contul casei judetene de pensii. Va trebui sa va adresati acesteia.
Trebuie să meargă la Casa de Pensii și să depuneti o solicitare în acest sens, deoarece banii odată reîntorși la Casă nu se eliberează pensionarului de drept decât la cererea acestuia.