avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 486 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Asigurare medicala
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Asigurare medicala

Buna ziua, momentan nu lucrez si vreau sa mi platesc contributia cas " din mana" cum se spune, ce drepturi medicale am daca fac acest lucru si care ar fi valoarea contributiei? Multumesc.

Alte discuții în legătură

Taxe si impozite pfa adytz_1979 adytz_1979 Buna ziua, Daca am ales norma de venit pentru functionarea PFA,platesc 16% impozit pe venitul stabilit de catre STAT la inceputul fiecarui an.Celelalte ... (vezi toată discuția)
Vreau sa stiu ce trebuie sa fac pentru a beneficia de asigurare medicala iulia.balan iulia.balan Buna ziua ! Am terminat somajul pe 21 ianuarie 2011,si vreau sa stiu ce trebuie sa fac pentru a beneficia de asigurare medicala in continuare si cat ma costa ... (vezi toată discuția)
Calcul concediu medical - pentru prima oara DLaura DLaura Buna, sunt cu legile pe masa si la fel cu concediile si vreau parerea voastra pentru ca e prima oara cand calculez un concediu medical angajatul are un ... (vezi toată discuția)