Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... RESTITUIRE TAXA AUTO
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

RESTITUIRE TAXA AUTO

S-a platit taxa auto pt.un Audi A4 IN ANUL 2008, Instraind masina numai detin actele masinii. Am depus cerere la Serv.Public Comunitar Regim Permise de Conducere si Imatriculare a Vechiculelor in data de 28.XI 2017, la care am primit raspuns ca in momentul de fata nu mai detinem arhiva pt.a va putea pune la disp.actele solicitate ale masinii. Am chitanta in original cu care am platit taxa de prima imatriculare in val. de 6300 lei. Va rog sa -mi spuneti unde as mai putea apela pt. a-mi recupera suma platita . Va multumesc.
La Administratia Locala a Finantelor Publice.In termen de aproximativ 2 saptamani urmeaza sa apara modelul de cerere, in baza caruia se poate solicita restituirea taxei. La cerere nu trebuie atasate actele masinii (talon si carte de identitate). Interesati-va peste 2 saptamani la Finante.
Multumesc frumos !