Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Bani ceruți brusc/abuziv de BRD
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Bani ceruți brusc/abuziv de BRD

Am un card de credit emis de BRD care la 3 ani expiră. Am semnat contractul pt el in 2009. Pt ca au retras acest produs bancar, nu ma încadrez cu salariul pt un nou card de cumpăraturi apărut la ei, si ma obliga sa plătesc toată suma utilizată pe vechiul card retras, adica 5000 lei - in câteva zile. Au acest drept dupa ce 9 ani am plătit corect toate scadențele? Multumesc.
P.S.: cardul meu expira pe 31 Martie si m-au sunat sa-mi spuna ca trebuie sa le fac o vizita la banca unde - pe 29 Martie - am aflat ca trebuie sa plătesc rapid cei 5000 de lei, fara rate, ci pur si simplu.
Baby-sitter, utilizator