Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Impozit nerezidential cladiri corectie
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Impozit nerezidential cladiri corectie

Buna ziua,
Datorita unei omisiuni nu s-a depus de catre o persoana juridica declaratia itl002 in martie 2016 pentru cateva imobile rezidentiale (apartamente) la primaria Bucuresti astfel ca ele au fost incadrate din oficiu ca si imobile nerezidentiale fiind imozitate cu cota de 1.5%. S-a sesizat acest aspect numai acum in martie 2018.
Exista vreo modalitate de a corecta, retroactiv eventual, aceasta situatie si cum anume?

Va multumesc
cristinalupea, utilizator