Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita

Buna ziua. In cazul existentei mai multor titluri de executare silita, care este ordinea in care se face poprirea de catre angajator pentru plata executarii:
1. in ordinea venirii solicitarilor catre angajator (se achita incepand cu cele vechi, urmand ordinea cronologica);
sau
2. in ordinea descrescatoare a sumelor supuse popririi.
Va rog sa-mi precizati si legea conform careia se stabileste ordinea platilor (poprirea).
Multumesc anticipat!
De unde au venit solicitarile privind popririle?
Legea aplicabila este codul de procedura civila.
~ Conținut șters la cerere ~