avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 820 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vanzare autoturism mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vanzare autoturism mostenire

Buna ziua! Dupa decesul sotului , am dezbatut succesiunea si am dobandit un autoturism eu -sotie si cei 2 copii.
Vreau sa vand autoturismul cum procedez ?
Multumesc !
Cel mai recent răspuns: Gabriel Klein Kiritescu , utilizator 15:06, 4 Aprilie 2018
puteti vinde auto cu acordul tuturor coproprietarilor
Buna ziua,
Daca nu va intelegeti TOTI pentru vanzare atunci solicitati in instanta iesirea din indiviziune cu atribuirea lui in materialitate si dupa ce-l vindeti platiti sultele celorlalti.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Mostenire gynutza_sweet gynutza_sweet Buna ziua.am o intrebare si daca ma poate ajuta cineva v-as fi foarte recunoascatoare. Am 21 de ani iar mama mea a murit acum 7 ani,ne-a ramas mostenire de la ... (vezi toată discuția)
Problema tata fiica spirala spirala Buna ziua.Problema mea consta in felul urmator.Parintii au achizitionat un apartament cu 2 camere in 1993.Pe actul de vanzare cumparare ambii sunt trecuti.Erau ... (vezi toată discuția)
Mostenire iuliana74 iuliana74 Buna ziua , am urmatoarea situatie , mama mea a decedat in 2010, in urma ei am dezbatut succesiunea pentru 10 ha de teren agricol, tata a renuntat la partea ... (vezi toată discuția)