Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vanzare autoturism mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vanzare autoturism mostenire

Buna ziua! Dupa decesul sotului , am dezbatut succesiunea si am dobandit un autoturism eu -sotie si cei 2 copii.
Vreau sa vand autoturismul cum procedez ?
Multumesc !
puteti vinde auto cu acordul tuturor coproprietarilor
Buna ziua,
Daca nu va intelegeti TOTI pentru vanzare atunci solicitati in instanta iesirea din indiviziune cu atribuirea lui in materialitate si dupa ce-l vindeti platiti sultele celorlalti.