Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... PFA Diurna incasata in valuta - contract cu angajator ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

PFA Diurna incasata in valuta - contract cu angajator strain

Conform contractului cu o firma straina, cheltuielile cu deplasarea in afara tarii (transport, cazare, vize, etc) sunt rambursate de firma si de asemenea se plateste si diurna. Se considera venit si se impoziteaza numai suma ce depaseste plafonul de 2.5 ori al diurnei stabilite de lege pt tarile respective?
Laura Rosioru, utilizator