avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 849 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Vreau sa izolez exterior un apartament
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Vreau sa izolez exterior un apartament

Vreau sa izolez exterior un apartament fiind la etajul 4 dar vecini mei de sub mine nu vor sa lase sa prindă schela de izolația lor. CE pot face în cazul asta?? Din surse am înțeles ca ei nu au făcut izolația cu firma autorizata... Și vreau sa fac o reclamație.. Unde as putea sa fac?
Ultima modificare: Joi, 19 Aprilie 2018
Ankatha, utilizator
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 22:39, 19 Aprilie 2018
Schela se monteaza prin exteriorul blocului si nu se prinde de izolatia deja efectuata la apartamentele de la etajele inferioare.
Cautati o firma de ctii. serioasa ce detine schele autorizate ISCIR care se monteaza pe exterior.
Reabilitarea energetica a imobilelor poate fi executata prin mai multe modalitati inclusiv prin echipa de meseriasi alpinisti
Nu este de preferat executarea partiala de reabilitare energetica deoarece nu beneficiaza de garantie si nu garanteaza efectul scontat
De regula in imobileled e locuit in comun divergentele se solutioneaza cu intelegere cu intelepciune si cu multa toleranta
Nu este de preferat sa desfasurati demersuri pentru reclamatii catre autoritati deoarece chiar daca acestea vor aplica sanctiuni pecuniare,locatarului,nu veti solutiona definitiv diferendele cu proprietarul in cauza,-din contra veti majora animozitatile
Daca totusi intelegeti sa staruiti in interesul dv,puteti sesiza oficial directia corp control si disciplina in constructii din primarie

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Renovare fatada bloc olix olix Buna ziua! Ma confrunt cu urmatoarea problema. Locuiesc la etajul 3 din 4 si doresc sa renovez fatada apartamentului meu. Varianta cu schela este exclusa ... (vezi toată discuția)
Presedintele de scara nu permite accesul pe terasa blocului ContSters241638 ContSters241638 Am un prieten care doreste sa termo-izoleze exteriorul aparartamentului insa presedintele blocului nu ii permite accesul pe terasa blocului pentru a ancora ... (vezi toată discuția)