Forum Discuţii juridice Executare silită timp executare
Discuție deschisă în Executare silită

timp executare

In cat timp de la depunerea actelor un executor trebuie sa intreprinda actiune de executare, am introdus de 2 sapt. actele si inca nu a cerut executorul incuvantarea executarii silite.
Depinde, sunt executori ...si executori...:)
Poate executorul deja efectueaza demersuri pentru incuviintarea inceperii executarii silite de catre instanta.Mai aveti putina rabdare...
daca inca nu a cerut incuviintarea sunt doua variante:
1- ori are mult de lucru si nu are timp (putin probabil:
2- ori se cunoaste cu debitorul si mai intarzie procedura
Daca executorul intarzie in mod deliberat procedura, pana unde poate merge cu aceasta intarziere? Exista un termen legal?
Doar de 2 saptaman astepti? Eu am titlul la executor din iunie 2008 X-(. Rabdare si tutun #-o
Totusi, poate spune cineva care este termenul legal de raspuns?