Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua! - sarcină în ccc
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua! - sarcină în ccc

Buna ziua!In acest moment eu sunt in concediu crestere copil pana pe data de 1.05.2019.Daca eu voi ramane insarcinata si va trebui sa nasc dupa ce copilul face 2 ani dupa 3-4 luni sa imi ajute Dumnezeu si nu as mai dori sa ma intorc la serviciu pentru ca am o situatie mai conflictuala cu angajatorul si iau concediu medical pana in momentul cand voi naste este posibil?Sau ar trebui sa ma intorc la serviciu o perioada?Concediul medical in acest caz cine il va plati?Va multumesc.Astept un raspuns
Care ar fi data prezumata a nasterii celui de-al doilea copil ?
Septembrie-octombrie
Cornel Vasile, Consilier juridic
Septembrie-octombrie 2018 sau 2019 ?

Cornel Vasile a scris:

Septembrie-octombrie 2018 sau 2019 ?

Perioada eligibila pentru CCC2 va fi : octombrie/noiembrie 2017 - septembrie/octombrie 2019

Perioada luata in calcul : octombrie/noiembrie 2017 - mai 2019

In speta, veti beneficia de indemnizatia pentru CCC2.