avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 191 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua! - sarcină în ccc
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua! - sarcină în ccc

Buna ziua!In acest moment eu sunt in concediu crestere copil pana pe data de 1.05.2019.Daca eu voi ramane insarcinata si va trebui sa nasc dupa ce copilul face 2 ani dupa 3-4 luni sa imi ajute Dumnezeu si nu as mai dori sa ma intorc la serviciu pentru ca am o situatie mai conflictuala cu angajatorul si iau concediu medical pana in momentul cand voi naste este posibil?Sau ar trebui sa ma intorc la serviciu o perioada?Concediul medical in acest caz cine il va plati?Va multumesc.Astept un raspuns
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:24, 28 Aprilie 2018
Care ar fi data prezumata a nasterii celui de-al doilea copil ?
Septembrie-octombrie
Ultima modificare: Vineri, 27 Aprilie 2018
Cornel Vasile, Consilier juridic
Septembrie-octombrie 2018 sau 2019 ?
2019

Cornel Vasile a scris:

Septembrie-octombrie 2018 sau 2019 ?

Perioada eligibila pentru CCC2 va fi : octombrie/noiembrie 2017 - septembrie/octombrie 2019

Perioada luata in calcul : octombrie/noiembrie 2017 - mai 2019

In speta, veti beneficia de indemnizatia pentru CCC2.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ccc2 Spulber alina Spulber alina La data de 1ianuarie 2017 am nascut primul copil avand la acea data un contract de munca pe perioada determinata(suplinitor calificat in invatamant). Incepand ... (vezi toată discuția)
Nu as mai vrea sa ma intorc la munca pana nasc urmatorul copil Alina si Casiana Alina si Casiana Sunt in crestere copil urmand in luna iulie copilul sa faca 2 ani. sunt insarcinata si urmeaza sa nasc in luna septembrie si nu asi mai vrea sa ma intorc la ... (vezi toată discuția)