Forum Discuţii juridice Expertize judiciare şi ... Solicitare
Discuție deschisă în Expertize judiciare şi extrajudiciare

Solicitare

Doresc să aflu care este procedura în vederea restituiri c/val. unei expertize contabile care nu a mai avut loc?

Restituirea a fost dispusă de instanța de judecată.
Banuiesc ca va referiti la onorariul provizoriu platit in contul Biroului local pentru expertize tehnice judiciare de una din partile in proces.
Instanta trebuie sa trimita la BLETJ o copie dupa incheierea de sedinta in care s-a dispus restituirea onorariului provizoriu.
Faceti o cerere scrisa la BLETJ prin care solicitati restituirea onorariului provizoriu in baza incheierii de sedinta din data ....
Puteti indica un cont in care sa vi se restituie suma respectiva sau, dupa caz, ii puteti ridica de la serviciul contabilitate din cadrul tribunalului.