avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 546 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Plata factura
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Plata factura

Buna ziua,
Pana acum cateva zile am lucrat la o firma. Ca sa plateasca ei mai putine taxe m-au pus sa imi fac un PFA. Eu taiam factura la final de luna si ei ma plateau. Am plecat de la ei de pe data de 23.04.2018 si am emis o ultima factura (pana pe data de 23 Aprilie, deci nu suma totala care era trecuta in contract pe luna).
Acum ca am plecat de la ei, refuza sa faca plata facturii.
Mentionez ca intre mine (PFA) si respectiva firma exista un contract.
Ce pot face sa imi recuperez banii pentru perioada lucrata?
Va multumesc

Alte discuții în legătură

Probleme suma recuperare ContSters215676 ContSters215676 Buna seara, Va rog sa ma ajutati cu un sfat. In februarie 2011 am incheiat un contract cu o companie de energie electrica. Pe 29 februarie 2012 am ... (vezi toată discuția)
Comanda de pe ebay anglia mp36 mp36 Bună seara! Am și eu o problemă și vreau să vă cer ajutorul. Zilele trecute am comandat niște produse cosmetice de pe ebay Anglia. Majoritatea sunt ... (vezi toată discuția)
Pfa - radiere si depunere du Madelines22 Madelines22 Buna ziua! Am cateva intrebari in legatura cu radierea si depundere DU unui PFA. Sunt incepatoare si as dori sa aflu si parerea dvs., desi deja colaborez cu ... (vezi toată discuția)