Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... vechime in munca
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

vechime in munca

buna ziua. Am virsta de 62 ani si 6 luni, si 46 ani vechime in munca,daca mai lucrez pina la virsta de 65 ani este posibil sa se mareasca pensia in comparetie cu cea de acum( 62,6 ani si 46 ani vechime) MULTUMESC.
Cresterea se poate datora:
Stagiului adaugat (inca 2 ani si 6 luni de stagiu).
Majorarii valorii punctului de pensie pentru stagiul adaugat.
Necunoscute:
Aparitia unei noi legi a pensiilor publice.
Carp Mircea, utilizator