Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA TVA aplicabil pt achizitie imobil romanesc in ...
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

TVA aplicabil pt achizitie imobil romanesc in proprietatea unei firme straine?

As dori sa achizitionez un imobil vechi aflat in proprietatea unei companii straine din Irlanda deci tara UE, eu fiind persoana fizica. In acest caz care ar fi regimul de TVA? Se aplica, si daca da cine il plateste? Va multumesc!
cristian_saulea, utilizator