Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Intrebare credit nevoi persoanele + dosar Sapard
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Intrebare credit nevoi persoanele + dosar Sapard

Buna ziua

Am o intrebare pentru cine se pricepe. In urma cu aproximativ o luna am inceput demersurile pentru a lua un imprumut de la Sapard. Documentele nu au fost depuse inca dar vreau sa fac un credit pentru o masina (persoanala). Intrebarea ar fi daca asi putea intampina dificultati in acceptarea dosarului din partea Sapard daca cineva din familie contracteaza acest credit pentru masina. In legatura cu Sapardul, dosarul va fi depus ca firma si nu ca persoana fizica.

Multumesc anticipat

P.s. daca nu am postat in categoria care trebuie imi cer scuze
Daca finantarea vine de la Sapard pentru persoana juridica(SRL), atunci analiza financiara se va face pentru acea persoana juridica si nicidecum pentru reprezentantul legal sau conventional al firmei.
Multumesc pentru raspuns