Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Auditori de justitie
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Auditori de justitie

Buna seara!
As dori sa știu daca un auditor de justitie primeste vreo bursă/salariu/indemnizație sau orice altceva.
Daca da, care este suma lunară in prezent pentru cei din anul 1?

Multumesc!
Auditorii de justiţie beneficiază de o bursă având caracterul unei indemnizaţii lunare corespunzătoare funcţiei de judecător stagiar şi procuror stagiar, în raport cu vechimea pe care o au ca auditori.
Auditorii de justiţie beneficiază de indemnizaţie şi în perioada vacanţelor.