Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Fp numit conducator de compartiment
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Fp numit conducator de compartiment

Poate un functionar public de executie sa fie numit prin dispozitie conducator al compartimentului din care face parte?
In statul de functii nu exista post vacant de conducator/sef birou.
Insa exista un sef serviciu, post ocupat, care are in subordine mai multe compartimente unde se vrea numirea conducatorilor de compartimente.
Ce conditii/studii ar trebui sa indeplineasca fp de executie in cazul in care e totusi numit?

Multumesc
carolina_22, utilizator