avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1088 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Reprezentantul PFA are venit?
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Reprezentantul PFA are venit?

Persoana care are un PFA realizează venituri pentru sine, ca și persoană fizică?
Am nevoie de acest răspuns pentru a completa declarația de avere. Din câte știu veniturile realizate de PFA sunt cheltuite pt PFA, persoanei fizice care s-a autorizat nu-i revin sume pe care le poate cheltui după bunul plac.
Ultima modificare: Miercuri, 9 Mai 2018
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 13:09, 9 Mai 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Da, venitul net din pfa se poate individualiza ca valoare doar dupa ce se depunea declaratia 200 ca pana anul trecut sau dupa depunerea declaratei unice 212 pana pe 15 iulie 2018, cum este din acest an.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratii pfa ContSters471013 ContSters471013 Buna ziua, Mi-am deschis si eu un PFA cu norma de venit (cod caen 9511) in 22.02.2018. La deschidere am depus declaratia 220. Ce declaratii trebuie sa mai ... (vezi toată discuția)
Declaratie pfa pentru anul 2017 andreeac89 andreeac89 Buna ziua, ce declaratie trebuie completata de un PFA, in vederea declararii veniturilor realizate pentru anul 2017 si care este termenul de depunere? ... (vezi toată discuția)
Pfa 2018 cocoranum cocoranum Se mai depune acum in mai pt pfa decl 200 si 600? Multumesc. (vezi toată discuția)