avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 812 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Dreptul reclamatului de a vedea reclamația
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Dreptul reclamatului de a vedea reclamația

Există stipulat în lege ( aș dori numărul legii și articolul) ca reclamatului să îi fie arătat de către poliție reclamația în care este învinuit?

Alte discuții în legătură

Dosar penal mariana erbasu mariana erbasu maine am citatie la politie intr-un dosar penal in care am fost reclamata de un vecin ca i-am distrus o boxa audio ce era pusa in fereastra unei magazii la 1m ... (vezi toată discuția)
Daca suni la 112 LISA2000 LISA2000 Intr-o noapte am sunat la 112 , dupa ce am fost la vecin de doua ori si odata l-am sunat sa-l rog sa opreasca muzica care mergea inca la maxim la ora 5.30 ... (vezi toată discuția)
Obligatiile politistului!!! paunionutz paunionutz Buna ziua, Am avut o mica disputa cu un echipaj de politie (sectoristi sau de proximitate, cum se mai numesc), care si-au lasat masina in mijlocul drumului ... (vezi toată discuția)