Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... dosar penal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

dosar penal

maine am citatie la politie intr-un dosar penal in care am fost reclamata de un vecin ca i-am distrus o boxa audio ce era pusa in fereastra unei magazii la 1m si jumatate de proprietatea mea si care era data la maxim.asa este zilnic de nu te intelegi
deci maine trebuie sa merg la politie .eu pot vedea reclamatia facuta de el sa pot stii ce probe are impotriva mea?el sustinea atunci ca filmeaza , dar sunt si multi martori care sustin nevinovatia mea. ce pot face?
va multumesc
La momentul potrivit, adica atunci cand cercetarea penala se va finaliza, va va fi prezentat ma terialul de urmarire penala.
Daca veti fi gasita vinovata veti primi o amenda administrativa.
Cred ca o sa va arate plangerea lui.
Depinde de politist.
politistul este obligat sa va informeze in mare despre invinuirea care vi se aduce. cu ce acte, depozitii de martor isi probeaza plangerea vecinul dvs nu aveti cum sa aflati in timpul urmaririi penale.