Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... distrugere
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

distrugere

daca cineva a distrus o boxa audio si o plasa de tantari care erau puse la 1 msi jumatate de proprietate lui si a fost filmat cu o camera video de proprietaru boxei care apoi a chemat politia sa constate,
ce se intampla?
asta in cazul in care va fii o actiune judecatoreasca?se poate proba cu filmarea in instanta/?
da, se poate proba in instanta cu filmarea video.
dar daca probeaza cu martori ca nu el a distrus boxa ? totusi ce se poate intampla in cazul acesta ca totusi cel invinuit sa iasa ok?
nu are cum sa probeze cu martori peste proba video, cum va explica el sau avocatul filmarea video?