Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Carte de munca IAS Corabia Olt
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Carte de munca IAS Corabia Olt

Bună ziua,
As dori sa aflu unde pot găsi cartea de munca dintre anii 1988-1995 a mamei mele, inginer atunci, am sunat la ITM și nu este fiind înainte de 2000, am găsit o firma privata Ecoromedia din Slatina care a spus ca deține statele de plata, dar nu și cărțile de munca și ca îmi poate elibera o adeverință de vechime doar dacă le duc o copie după cartea de munca. Unde as mai putea sa ma adresez? Va mulțumesc!
Gasiti informatii despre reconstituirea carnetului de munca aici: www.avocatnet.ro/forum/discu...
Carnetul de munca al mamei dvs cad a fost pierdut?
Nu a fost ridicat deloc. Nu știu exact dacă a fost pierduta arhiva. Mulțumesc.
Depuneti o solicitare scrisa la S.C. ECOROMEDIA ARHIVARE SRL ( [ link extern ] .

In solicitare mentionati exact perioada lucrata.

In situatia in care vi se refuza eliberarea acesteia deverinte, sesizati ITM-ulsi/sau ii datiin judecata.

Copii ale carnetelor de munca nu exista la nicio institutie publica .... doar Casa de Pensii Olt v-ar putea ajuta , numai in situatia in care carnetul de munca al tatalui dvs a fost dus la scanat.