avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 627 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Carte de munca IAS Corabia Olt
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Carte de munca IAS Corabia Olt

Bună ziua,
As dori sa aflu unde pot găsi cartea de munca dintre anii 1988-1995 a mamei mele, inginer atunci, am sunat la ITM și nu este fiind înainte de 2000, am găsit o firma privata Ecoromedia din Slatina care a spus ca deține statele de plata, dar nu și cărțile de munca și ca îmi poate elibera o adeverință de vechime doar dacă le duc o copie după cartea de munca. Unde as mai putea sa ma adresez? Va mulțumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:18, 12 Mai 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Gasiti informatii despre reconstituirea carnetului de munca aici: www.avocatnet.ro/forum/discu...
Carnetul de munca al mamei dvs cad a fost pierdut?
Nu a fost ridicat deloc. Nu știu exact dacă a fost pierduta arhiva. Mulțumesc.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Depuneti o solicitare scrisa la S.C. ECOROMEDIA ARHIVARE SRL ( [ link extern ] .

In solicitare mentionati exact perioada lucrata.

In situatia in care vi se refuza eliberarea acesteia deverinte, sesizati ITM-ulsi/sau ii datiin judecata.

Copii ale carnetelor de munca nu exista la nicio institutie publica .... doar Casa de Pensii Olt v-ar putea ajuta , numai in situatia in care carnetul de munca al tatalui dvs a fost dus la scanat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pierderea cărți de munca Monitor Oficial Monitor Oficial Buna seara , am pierdut cartea de munca , am lucrat la Preparațiile de cărbune Vai Jiului , in 2004 am băgat ordonanța având un accident de munca , am ... (vezi toată discuția)
Cum pot sa imi recuperez cartea de munca?!!!!!! giuliatoc giuliatoc buna ziua.am o problem ,in 2005 am incetat sa mai lucrez la sc. comprel sa.,am plecat s-a muncesc in afra avand 2 copii in scoala si singura nu ma descurcam cu ... (vezi toată discuția)
Carte de munca pierduta de angajator Hilos Hilos Buna seara doresc sa stiu cum pot afla seria si nr al carti de munca ia find pierduta de angajator Vreau sa declar la Monitorul Oficial cartea de munca ... (vezi toată discuția)