Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... TICHETE CADOU
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

TICHETE CADOU

Buna ziua.
O Societate Comerciala vrea sa acorde anumite bonusuri salariatilor in TICHETE CADOU sau TICHETE SMART PASS.
Care ar fi posibilitatea acordarii acestor tichete astfel incat sa nu fie impozabile nici pentru angajat nici pentru angajator?
Nu prea exista, cu exceptia tichetelor date pt copiii salariatilor cu ocaziile speciale (pasti, 1 iunie, craciun) si pt salariatele femei cu ocazia zilei de 8 martie, pina in limita a 150 lei/eveniment.
t.simona, utilizator