Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... legea internshipului
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

legea internshipului

Buna ziua. Care este legea referitoare la internship? Multumesc.
Proiectul de lege privind internshipul a fost adoptat tacit la Senat la 19.decembrie 2017.
Acum, proiectul va ajunge în discuția deputaților, unde proiectul nu va mai putea trece tot tacit, fiind Camera decizională.
Prevederile sale se vor aplica efectiv numai după ce va fi adoptat de Camera Deputaților, promulgat prin decret de șeful statului și publicat în Monitorul Oficial.