Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate racordare canalizare
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

racordare canalizare

Bună ziua.
Am fosă septică alcătuită din 2 bazine. Sunt obligată să mă racordez la rețeaua de canalizare?
Depinde de tipul fosei (cu evacuare sau nu, prin neutralizare, a limpedelui) de modul cum faceti evacuarea/ golirea fosei septice de gros, de periodicitatea evacuarilor si daca respectati sau nu conditiile de mediu (detineti sau nu autorizatie de mediu).
Racordul direct al fosei septice sau a colectoarelor canalizarii casei direct la reteaua de canalizare din zona poate fi un avantaj pentru dvs.
Mulțumesc pt răspuns.
Bazinele sunt clasice, folosite doar pt apa menajeră și vidanjate periodic.
Nu pot să le cuplez la canalizare deoarece rețeaua merge prin fața casei, iar fosele sunt in spate, lângă baie.