Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Alcool la volan
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Alcool la volan

Buna ziua faptele vătămare corporală si alcool se judecă separat ? Am avut un accident de motocicleta singur
Dacă v-ati autoaccidentat se va rezolva problema dar pe alcool mai greu...
Inteleg ca nu aveti alte victime si asta e bine...
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Am primit clasare si cheltuieli judiciare 500 lei

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Dacă v-ati autoaccidentat se va rezolva problema dar pe alcool mai greu...
Inteleg ca nu aveti alte victime si asta e bine...

Ce alcoolemie ati avut?
1.25 in sange .. Am primit de la parchet astăzi clasare dar nu cred ca e pt alcool clasarea ci pt vatamare corporala din culpa si cheltuieli judiciare 500 lei ..

Ombladon24 a scris:

Am primit clasare si cheltuieli judiciare 500 lei

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Dacă v-ati autoaccidentat se va rezolva problema dar pe alcool mai greu...
Inteleg ca nu aveti alte victime si asta e bine...

Daca cititi ordonanta o sa intelegeti pentru ce este.