avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 680 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Tichete de masa
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Tichete de masa

Buna ziua. In cazul in care pe z apare incasare cu tichete de masa cum se face inregistrarea in contabilitate? Si daca se cumparara marfa cu acele tichete cum se inregistreaza plata facturii? Poate ma lamureste si pe mine cineva
Cel mai recent răspuns: LIVIU NISTEA , utilizator 19:10, 17 Mai 2018
Din cate cunosc eu, tichetele de masa primite nu se pot folosi pentru plata de marfuri achizitionate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Conditiile in care se completeaza nir la pfa ContSters60237 ContSters60237 Doresc sa stiu ce fac apoi cu aceasta factura pt a o inregistra in contabilitate? O inregistrez in registrul de intrari marfuri sau trebuie trecuta si in ... (vezi toată discuția)
Nelamuriri intrepr.individuala rodia rodia Buna seara, Am unele nelamuriri in legatura cucontabilitatea in partida simpla la o intrepr.individuala ce are ca obiect de activitate comert cu amanuntul ... (vezi toată discuția)
Declaratii intreprindere individuala adinacopacel adinacopacel buna ziua. sunt cam nelamurita in legatura cu declaratiile ce trebuiesc depuse de o intreprindere individuala infiintata in 2011 platitoare de tva, in afara de ... (vezi toată discuția)