Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Tichete de masa
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Tichete de masa

Buna ziua. In cazul in care pe z apare incasare cu tichete de masa cum se face inregistrarea in contabilitate? Si daca se cumparara marfa cu acele tichete cum se inregistreaza plata facturii? Poate ma lamureste si pe mine cineva
Din cate cunosc eu, tichetele de masa primite nu se pot folosi pentru plata de marfuri achizitionate.