Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFA atestare ANRE
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFA atestare ANRE

Va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema:
Eu sunt inginer atestat ANRE si de curand am deschis un PFA (cod CAEN 4231 - lucrari de instalatii electrice) pentru a putea lucra in legalitate si a putea emite buletine PRAM.
In situatia de fata trebuie sa autorizez ANRE si PFA-ul ? Daca da, va rog sa imi spuneti ce lege prevede acest lucru. PFA-ul are statut juridic?
Va multumesc.
Andreea99, utilizator