avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 601 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Informatii
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Informatii

Buna ziua. ..in aceasta vara vreau sa ne întoarcem definitiv in Ro am 2 copii unul termina a V a si unu clasa a VIII a ce acte îmi trebuie sa aduc din italia? Multumesc
Cel mai recent răspuns: Isadeni , utilizator 23:00, 25 Mai 2018
Actele de studii ale copiilor, foi matricole, acte medicale daca exista, pe care va trebui sa le traduceti. Trebuie sa va informati la unitatea scolara unde dori sa inscrieti copiii ce acte va mai solicita.
Multumesc

claus77 a scris:

Actele de studii ale copiilor, foi matricole, acte medicale daca exista, pe care va trebui sa le traduceti. Trebuie sa va informati la unitatea scolara unde dori sa inscrieti copiii ce acte va mai solicita.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Alocatie copii si_mona si_mona lucrez ca badanta in italia cu contract pe 1 an 8 ore pe zi.daca iau copii cu mine am 3 copii pot primi alocatie acolo?ii pot da la scoala acolo?ce trebuie sa ... (vezi toată discuția)
Transfer școlar din italia in romania, clasa a 8a Manuela1998 Manuela1998 Bună tuturor! Știe cineva cum se procedează și care sunt actele necesare pentru un transfer scolar din Italia in Romania? Fratele meu tocmai a terminat ... (vezi toată discuția)
Recuperare foaie matricola atir atir As dori sa stiu cum pot sa recuperez o foaie matricola de la o scoala postliceala desfiintata, mai exact unde trebuie sa ma interesez de arhiva Multumesc (vezi toată discuția)