Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... amenzi circulatie
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

amenzi circulatie

Buna ziua;dintr-un nr de 5 pietoni care traversau str.D-na Ghica opriti de un agent moto de la rutiera doar eu am fost amendat cu 290 lei ceilalti primind avertisment verbal pentr. ca mi-am permis sa intreb de ce este pavat scuarul pentru a traversa iar agentul a raspuns ca primaria este vinovata. mentionez ca nu am semnat p.v. Va multumesc
Care este problema ?
Pot face contestație în acest caz avand si un martor din ceilalți 4 pietoni ?