Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Cod CAEN pentru joc online ce include plata cu cardul ?
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Cod CAEN pentru joc online ce include plata cu cardul ?

Salutare!

Doresc sa deschid o firma si pe langa activitatile de prorgamare si consultanta IT, doresc, pe plan personal sa lansez un joc online tip MMO ( farmerama, farmville, etc ) unde utilizatorii sa poata plati cu cardul.

Ce cod CAEN imi trebuie mai exact pentru asa ceva ?

Momentan eu am: 6201 si 6202 pentru clienti si 6311 unde s-ar incadra jocul, acum nu stiu ce mi-ar trebui pentru a accepta plati online cu cardul.

Din cate am putut gasi, 4791 - Comerţul cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin internet. pare a fi singurul care accepta plati online pentru produse digitale, poate ma insel. astept niste opinii de la cineva mai informat ca mine.

Va multumesc
eduardjs, utilizator