avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 648 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Dosar penal art.336
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Dosar penal art.336

Buna ziua,Domnule avocat am o alcoolemie foarte mare in sange de 2.10 pot obtine amanarea aplicarii pedepsei ? fara accident nimic doar am fost oprit.
Ultima modificare: Luni, 4 Iunie 2018
ContSters463477, utilizator
Cel mai recent răspuns: remus92 , utilizator 14:16, 9 Ianuarie 2020
~ Conținut șters la cerere ~
va multumesc pentru raspuns....
Ati avut alcoolemie foarte mare, riscati sa fiti condamnat la o pedeapsa cu inchisoarea si suspendarea executarii sub supraveghere.
scap de suspendare daca imi angajez avocat?

doar cu o singura proba biologica la sange, de ce?? stiam de doua , sau asa o vrut Domnul Politist
Ultima modificare: Luni, 18 Iunie 2018
Manuela Rășină, administrator
Revin cu o intrebare la dumneavoastra, fara acord de recunoastere se poate amanarea aplicarii pedepsei??

Alte discuții în legătură

Conducere fara permis maryusvalentin maryusvalentin buna ziua. in vara anului 2014 am fos prins fara permis de catre politie pe un drum comunal iar in vara anului 2015 am obtinut permisul iar acum 4 luni mi-a ... (vezi toată discuția)
Pedeapsa cu suspendare sau amanare john9090 john9090 Buna Seara, Poate sa ma lamureasca cineva si pe mine concret care este diferenta intre o sentinta cu amanarea executarii pedepsei si una cu ... (vezi toată discuția)
Cerere atasat la rechizitoriu Ioananiculae26 Ioananiculae26 Am primit o comunicare de rechizitoriu in care mi s-a gresit starea civila. Obiectul cauzei: conducerea unui vehicul sub influenţa alcoolului sau a altor ... (vezi toată discuția)