Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Dosar penal art.336
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Dosar penal art.336

Buna ziua,Domnule avocat am o alcoolemie foarte mare in sange de 2.10 pot obtine amanarea aplicarii pedepsei ? fara accident nimic doar am fost oprit.
ContSters463477, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~
va multumesc pentru raspuns....
Ati avut alcoolemie foarte mare, riscati sa fiti condamnat la o pedeapsa cu inchisoarea si suspendarea executarii sub supraveghere.
scap de suspendare daca imi angajez avocat?

doar cu o singura proba biologica la sange, de ce?? stiam de doua , sau asa o vrut Domnul Politist
Manuela Rășină, administrator
Revin cu o intrebare la dumneavoastra, fara acord de recunoastere se poate amanarea aplicarii pedepsei??