Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensionare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensionare

Născută 17 ianuarie 1964
Lucrez din august 1980
Când mă pot pensiona ?
- pensie limita de varsta dupa august 2026, la varsta de 62 ani si 7 luni

- pensie anticipata August 2021, la varsta de 57 ani si 7 luni , stagiu de 41 ani si 6 luni.

- pensie anticipata partiala dupa August 2021, la varsta de 57 ani si 7 luni , stagiu de peste 33 ani si 6 luni.
Cornel Vasile, Consilier juridic