avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 505 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... GDPR Camere de supraveghere video in gradinita
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

GDPR Camere de supraveghere video in gradinita

Buna ziua,

Va rog frumos sa imi spuneti daca/ (si) cum sunt afectate gradinitele care au camera de supraveghere video la care au acces parintii prin intermediul online.
Dupa noua lege GDPR, sunt acceptate camerele video de supraveghere in gradinite?


Cu multumiri,
Ultima modificare: Marți, 12 Iunie 2018
Michaela2014, utilizator
Cel mai recent răspuns: CaraD , utilizator 12:57, 12 Iunie 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu e nicio problema !
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Iar ca fiti si in siguranta, luati acordul expres al fiecarui adult care lucreaza in gradinita, iar in acord specificati toate scopurile prelucrarii, modalitatea si timpul de stocare, etc.
Si un pic mai ingrijorator este faptul ca veti avea nevoie de acordul fiecarui parinte in ce priveste fiecare dintre copii pe care ii are la dvs pentru a prelucra imaginile acelor copii.
Cititi cu atentie Regulamentul sau apelati la ajutor de specialitate, cred ca veti avea nevoie
Ultima modificare: Marți, 12 Iunie 2018
CaraD, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Camere video pe holurile blocului! pot monta camere video pe ... usernew2021 usernew2021 Camere video pe holurile blocului! Pot monta camere video pe holurile blocului la etajele superioare strict pentru siguranta si protectie? Tin sa precizez ... (vezi toată discuția)
Buna seara.cateva indicatii si lamuriri va rog.doresc sa instalez ... ionelazibi_94 ionelazibi_94 buna seara.cateva indicatii si lamuriri va rog.doresc sa instalez pe etajul la care locuiesc o camera de supraveghere orientata catre intrarea in apartament si ... (vezi toată discuția)
Hotarare asociatie proprietari versus lege Neiyre Neiyre Adunarea generala a decis cu majoritate de voturi montarea unor camere de supraveghere la intrare si la la et 10. Exista insa 2 proprietari care nu sunt de ... (vezi toată discuția)