Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... GDPR Camere de supraveghere video in gradinita
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

GDPR Camere de supraveghere video in gradinita

Buna ziua,

Va rog frumos sa imi spuneti daca/ (si) cum sunt afectate gradinitele care au camera de supraveghere video la care au acces parintii prin intermediul online.
Dupa noua lege GDPR, sunt acceptate camerele video de supraveghere in gradinite?

Cu multumiri,
Michaela2014, utilizator
Nu e nicio problema !
Iar ca fiti si in siguranta, luati acordul expres al fiecarui adult care lucreaza in gradinita, iar in acord specificati toate scopurile prelucrarii, modalitatea si timpul de stocare, etc.
Si un pic mai ingrijorator este faptul ca veti avea nevoie de acordul fiecarui parinte in ce priveste fiecare dintre copii pe care ii are la dvs pentru a prelucra imaginile acelor copii.
Cititi cu atentie Regulamentul sau apelati la ajutor de specialitate, cred ca veti avea nevoie
CaraD, utilizator