avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 926 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Angajament de plata
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Angajament de plata

Am facut un angajament de plata cu banca in care ma angajez ca voi face plati lunare de 800 de lei pana la achitarea datoriei. Acest angajament este semnat doar de mine fara a exista o semnatura sau parafa a bancii. Acest angajament este valabil sau l.au facut doar sa scape de insistentele mele?

Alte discuții în legătură

Angajament de plata alexraduade alexraduade Am facut un angajament de plata cu banca in care ma angajez ca voi face plati lunare de 800 de lei pana la achitarea datoriei. Acest angajament este semnat ... (vezi toată discuția)
Angajament de plata - emitere bilet la ordin, valabilitate icv88 icv88 am un SRL care are datorii de 11.000 lei fata de alt SRL. eu ca si administrator in 02. 2012 am semnat si inregistrat la creditorul meu un act prin care ... (vezi toată discuția)
Executari silite mihai_gaby mihai_gaby Am o datorie din 2004 care a fost platita partial la banca. Creanta ramasa a fost cesionata la o firma de recuperari care la randul ei a cesionat-o la alta ... (vezi toată discuția)