Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract intre doua persoane fizice
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract intre doua persoane fizice

Buna ziua.
Urmeaza sa incep constructia unei case in regim propriu si as dori sa stiu cum se procedeaza sa intocmim un contract intre mine ca persoana fizica si persoana care va construi, ca persoana fizica. Care este modelul de contract si legea care stipuleaza acest caz, ce taxe se platesc...etc. Multumesc anticipat pentru raspuns.
Se va încheia un contract individual de munca.

www.avocatnet.ro/content/for...

Nicio casa nu mai poate fi construita fara angajarea unui diriginte de santier .
www.avocatnet.ro/content/art...