avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 725 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... asigurare de sanatate
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

asigurare de sanatate

Mama mea,era ,sau este in continuare,coasigurat ,datorita tatalui meu pensionar.Intre timp,tatal meu a decedat.Mama mea,mai este asigurat?Daca da cum poate dovedi aceasta,tinand cont de faptul ca decizia pentru pensia de urmas,ar putea intarzia cateva luni.
Va multumesc .La revedere.

Alte discuții în legătură

Asigurarea de sanatate dodo1 dodo1 As avea nevoie de o lamurire in urmatoarea problema: tatal meu pensionar a decedat in luna decembrie 2013 in strainatate, unde a si fost eliberat certificatul ... (vezi toată discuția)
Calitatea de coasigurat miiaka miiaka Tata este pensionar cu o pensie de 529 lei iar mama nu are niciun venit. Din surse neoficiale am aflat ca mama nu mai poate fi coasigurata tatalui meu, acesta ... (vezi toată discuția)
Ajutor de deces persoana fara drept de pensie dar coasigurata adrian_patrascu adrian_patrascu Buna ziua! Apelez la dumneavoastra cu urmatoarea problema: Tatal meu a decedat pe 15 iulie anul curent!El primise o decizie de la Casa de pensii din care ... (vezi toată discuția)