Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Schimbarea permisului de conducere
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Schimbarea permisului de conducere

Ce acte imi trebuie pentru schimbarea permisului de conducere Algerian in permis romanesc fiind cetatian roman .
Permisele de conducere din Algeria nu pot fi preschimbate in Romania, trebuie sa faceti scoala de soferi in RO si sa sustineti examen ptr obtinerea unui permis de conducere romanesc. Algeria nu face parte dintre tarile semnatare ale Conventiei de la Viena din 1968 si permisele nu pot fi preschimbate.

[ link extern ]