avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 875 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Cursuri INPPA
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Cursuri INPPA

Bună ziua!
Ce înțelegeți din alin(2) al art 293 din Statutul profesiei de avocat cu următorul conținut: "perioada în care avocatul stagiar urmează cursurile INPPA se include și durata stagiului"
Nu mai este necesară efectuarea stagiului de doi ani alături de un avocat îndrumător?
Nu mă certați prea tare dar mai am până voi susține examenul de primire în profesie însă voiam să știu din timp. Nu am găsit prea multe informații.
Vă mulțumesc!

Alte discuții în legătură

Avocat stagiar Pascu Cristian Pascu Cristian Salut! Doresc sa vă întreb daca in urma promovarii examenului de admitere in barou(pentru stagiari) se dobandeste calitatea de avocat stagiar? I.N.P.P.A ... (vezi toată discuția)
Inppa elena_2 elena_2 Buna ziua! De cand am vazut anuntul ca se fac inscrieri la INPPA ma tot framanta acest gand. Ideea e ca ca as vrea si eu sa urmez cursurile acestui institut ... (vezi toată discuția)
Obligativitate cursuri inppa Iulian81 Iulian81 Buna ziua! Imi poate spune cineva sigur daca sunt sau nu obligatorii studiile acelea pentru avocati stagiari la INPPA? Am citit legea avocatilor actualizata si ... (vezi toată discuția)