Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... sindicat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

sindicat

Dupa ce s-a depus dosarul de modificare acte constitutive persoane juridice modificare componenta sindicat , (dosarul este in regula cu toate actele) pentru inscriere in registrul special al sindicatelor , care este termenul de solutionare a dosarului de catre tribunal ? Exista un termen de solutionare prevazut in lege?
Legea nr.62/2011 nu prevede un anumit termen .... insa condier ca este aplicabil termenul mentionat la art.15 alin.3 din lege.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Multumesc!