Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Reintrare in posesia autoturismului
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Reintrare in posesia autoturismului

Buna dimineata cum pot intra an posesia autoturismului cu drept de proprietate a fost dat tatalui meu cu procura am anulat procura dar nu vrea sa mio restituiasca masina
Cornel Vasile, Consilier juridic
Mentionez masina este anregistrata an bg.an numele sotului toate taxele asigurare, verificare tecnica, reparati sant platite de noi
Dacă are procura si sunteti proprietar puteți lua pur si simplu masina.
Puteți obține si hotărâre judecătorească dar durează...
Va multumesc pentru raspuns am fost la politie si si spus ca nu este competenta lor am fost la tribunal am angajat avocat problema este ca eu si sotul peste 1 saptamana plecam an italia unde locuim si muncim cu acte an regula de 15 ani va rog dati un sfat ce pot face multumesc din suflet
Georgetadanielastroe, utilizator
O sa luati masina in baza hotărârii judecătorești.
Să ceara avocatul si daune.
Va multumesc dar di polizia nu pot interveni.? Va multumesc din suflet o seara placuta