avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 113 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Reintrare in posesia autoturismului
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Reintrare in posesia autoturismului

Buna dimineata cum pot intra an posesia autoturismului cu drept de proprietate a fost dat tatalui meu cu procura am anulat procura dar nu vrea sa mio restituiasca masina
Ultima modificare: Duminică, 24 Iunie 2018
Cornel Vasile, Consilier juridic
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:20, 24 Iunie 2018
Mentionez masina este anregistrata an bg.an numele sotului toate taxele asigurare, verificare tecnica, reparati sant platite de noi
Dacă are procura si sunteti proprietar puteți lua pur si simplu masina.
Puteți obține si hotărâre judecătorească dar durează...
Va multumesc pentru raspuns am fost la politie si si spus ca nu este competenta lor am fost la tribunal am angajat avocat problema este ca eu si sotul peste 1 saptamana plecam an italia unde locuim si muncim cu acte an regula de 15 ani va rog dati un sfat ce pot face multumesc din suflet
Ultima modificare: Duminică, 24 Iunie 2018
Georgetadanielastroe, utilizator
O sa luati masina in baza hotărârii judecătorești.
Să ceara avocatul si daune.
Va multumesc dar di polizia nu pot interveni.? Va multumesc din suflet o seara placuta

Alte discuții în legătură

Intrare an posesie Georgetadanielastroe Georgetadanielastroe Buna ziua an urma cu ceva timp am cerut informative cum pot intra an posesia masini .Sant romanca casatorita cu cetatean bulgar am dat o masina cu targa ... (vezi toată discuția)
Partaj icuta icuta multam ptr raspunsuri, mau ajutat mult.....si as vrea sa mai antreb.:eu sant an ROMA.,fostul sot.e de acord sa semneze ptr ca partea sa de garsoniera sai lase ... (vezi toată discuția)
Acuzatie furt autoturism cristian_21 cristian_21 ma numesc cristian ,am 21 si as avea cateva raspunsuri daca se poate ,problema este urmatoarea: pe data de 15 septembrie am cerut cu imprumut pentru o ... (vezi toată discuția)