Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Tranzactii imobile persoana fizica plafon TVA
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Tranzactii imobile persoana fizica plafon TVA

Buna ziua!
V-as ruga sa imi spuneti care este plafonul actual al valorii tranzactiilor imobiliare pentru persoana fizica pana la care nu se plateset TVA?
In cazul depasirii plafonului TVA se plateste la diferenta dintre vanzare si cumparare sau la valoarea intraga a vanzarii?
Multumesc anticipat!
george-neagu, moderator