Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Deducere personala
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Deducere personala

Buna ziua!
Pentru o angajata, instanta a dispus delegarea temporara pentru 1 an, exercitarea drepturilor si indatoririlor parintesti fata de 2 minori, nepoti ai acesteia. Ii pot acorda deducere personala?
Multumesc!
george-neagu, moderator
Cum i s-a acordat , in plasament sau ca tutore?
Cornel Vasile, Consilier juridic
Nu face nici o precizare in acest sens. Doar " admite actiunea ....... "Dispune delegarea temporara , pentru o perioada de 1 an de zile de la data ramananerii definitive a prezentei sentinte, exercitarea drepturilor si indatoririlor parintesti fata de minorii ".
In opinia mea, se poate acorda ... insa intrebati si la ANAF.
Multumesc!