Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizație si concediu de creștere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizație si concediu de creștere copil

Buna ziua! Sunt in concediu de creștere copil si beneficiez de indemnizație de aproape 12 luni. De 1 luna nu mai sunt impreuna cu tatăl copilului. Pot pierde indemnizatia???
Fata împlinește un an pe 18 iulie. El spune ca imi taie indemnizatia si o sa intre el in concediu de creștere copil? E posibil atâta timp cât eu si fata nu mai locuim cu el ???
Nu puteti pierde indemnizatia pentru o astfel de situatie, decat daca tatal copilului va intra in CCC.