Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... delegatie atributii
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

delegatie atributii

Buna ziua,
sunt functionar public grad asistent in cadrul compartimentului taxe si impozite.Din luna noiembrie 2017 am primit dispozitie privind delegarea atributiilor de contabil,pana la organizarea concursului de ocupare a postului.In luna ianuarie a acestui an s-a desfasurat concursul ,dar nici un concurent nu a indeplinit punctajul necesar.Mentionez ca salariul primit este acelasi ca si inainte de a primi delegarea de atributii.Am comunicat(verbal) in nenumarate randuri ca nu mai doresc sa raman pe acest post dar ordonatorul de credite nu mai vrea sa organizeze un alt concurs.Ce pot face in aceasta situatie? Multumesc anticipat
balut camelia, utilizator
chiar nimeni nu ma poate sfătui???!!!