avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 552 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Permis de conducere
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Permis de conducere

Buna ziua revin si eu cu o întrebare pe data de 17.10.2017 am fost judecat pentru conducerea autovehiculelor sub influența alcoolului. si am primit 1 an cu suspendare si 3 cu reabilitare . intrebarea mea ieste cand pot băga concret noul dosar pentru a optine permisul de conducere. va mulțumeasc..
Cel mai recent răspuns: Samoila Ionut , utilizator 20:46, 22 Februarie 2022
Dupa 1 an de zile de la ramanerea definitiva a hotararii de condamnare.
Multumesc domnu avocat!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Redobandire permis cses cses Buna ziua. Din pacate am ajuns sa fac parte dintr-o categorie deloc selecta a celor condamnati datorita consumului de alcool la volan. In 14 mar 2016 va ... (vezi toată discuția)
Fara permis, baut, accident, furt zaicaioan zaicaioan Buna ziua ...sa incep asa am venit baut acasa am luat cheile de la masina lu cumnatamiu care sta cu mine in aceeasi casa am facut accident FARA VICTIME a venit ... (vezi toată discuția)
Alcool la volan yonutz2009 yonutz2009 Salut! Am si eu o problema...Sunt chemat in instanta pentru conducere sub influenta alcoolului(1.3 g alcool/ l sange).Mentionez ca sunt la prima abatere,si ... (vezi toată discuția)